بانکوک، محبوبترین مقصد سفر در سال ۲۰۱۶ 1395/08/25

تا به حال به بانکوک سفر کرده اید؟ چقدر از این کشور می دانید؟ خوب است بدانید بانکوک توانست عنوان محبوب ترین مقصد گردشگری در جهان را در سال 2016 از آن خود کند! بانکوک به ونیز شرق جهان معروف است، شهری زنده و مملو از زندگی که با سفر به آن می توانید تجربه های متفاوتی را امتحان کنید. شهری که می توانید در آن به تماشای کاخ های طلایی و بازارهای روی آب بروید و زنده ترین شب های زندگی تان را تجربه کنید. خیابان های این شهر مانند دیگر شهرهای تایلند مملو از مغازه های رنگارنگ و غذافروشی های وسوسه انگیز است. شهری شلوغ و رنگارنگ با لبخندهای همیشگی. همه ی این جذابیت ها دلیلی شده تا بر اساس رتبه بندی کشورهای گردشگری که کمپانی پرداخت و تکنولوژی مسترکارت به تازگی اعلام کرده است، بانکوک محبوب ترین مقصد سفر امسال در جهان شود، جایگاهی که پیش از آن در دستان لندن بود، در سال گذشته بریتانیا و شهر لندن در جایگاه محبوب ترین مقصد گردشگری در دنیا بودند. در صدر این لیست با اینکه لندن و دبی نیز به چشم می خورند اما این بانکوک بود که در نگاه گردشگران جایگاه ویژه ای داشته است.

برای بسیاری از مسافران آسیایی، اروپایی و آمریکایی سفر به تایلند در اولیت های لیست مسافرت است چرا که در کنار تجربه روزها و شب های شاد و مهیج می توانند بناها و کاخ های تاریخی و قدیمی را ببینند و با فرهنگی متفاوت اما جذاب آشنا شوند. شهرهای تایلند هر کدام برای خود جذابیت های خاصی دارند، اگر اهل ساحل و تفریحات دریایی هستید پاتایا بهترین گزینه است. این تفریحات را در جزیره پوکت نیز می توانید تجربه کنید، جزیره ای که ناب ترین تجربه ها را در آن خواهید داشت. اگر به دنبال تماشای آثار تاریخی و خریدهای متنوع و مقرون به صرفه هستید ما بانکوک را پیشنهاد می کنیم. یکی از مزیت های سفر به تایلند و بانکوک در کنار تمام جذابیت های آن هزینه های مناسب در آنجاست، غذاهای خوشمزه اما ارزان، لباس ها و کالاهای متنوع با قیمت کم و تفریحات کم هزینه همگی به جذابیت های این شهر اضافه کرده اند.
«یوآ هدریک-وونگ» اقتصاددان ارشد شرکت مسترکارت می گوید: این یک موضوع ناگهانی و کوتاه‌ نیست. شهر بانکوک دارای فرصت و موقعیت قدرتمندی است دارد. پول در این شهر با ارزش است، مخصوصا برای بازدیدکنندگانی که از کشورهای پردرآمد به آن سفر می‌کنند.
از آنجائیکه امسال گردشگران بسیاری از چین به این کشور آمدند به نظر می رسد تایلند امسال میزبان چیزی حدود ۳۳ میلیون گردشگر باشد. با آنکه چین دارای جاذبه های فوق العاده ای است اما بسیاری از چینی ها برای دیدن تایلند به این کشور سفر می کنند. بر اساس گزارشات شرکت مستر کارت کشورهای دیگر آسیایی مثل ژاپن، کره جنوبی و چین در سال های اخیر به خوبی توانسته اند در زمینه جذب گردشگران و رونق صنعت گردشگری فعالیت کنند.
یکی از گردشگران بریتانیی که از بانکوک بازدید کرده است می گوید:
آلودگی هوا بانکوک زیاد است و برای طولانی مدت ماندن در این شهر آزار دهنده است اما باید بگویم غذای این شهر حرف ندارد!


راویس