توضیحات 10 دلیل وسوسه انگیز برای سفر به گوانجو

کارهای هیجان انگیزی که در گوانجو می توانید انجام دهید

شهر گوانجو دارای پیشینه ای باستانی بوده و قدمت آن به ۲ هزار سال پیش باز می گردد. این شهر به دفعات در طول تاریخ به عنوان پایتخت چین شناخته شده و در سده های اخیر رشد و توسعه سریعی را شاهد بوده است. بر اساس برنامه ریزی های جدید انجام شده از سوی دولتمردان چین، این شهر باید به یکی از بزرگترین شهرهای جهان تبدیل شده و قرار است نقش مهمی در امر تجارت ایفا کرده و به عنوان یکی از شاهراه های اصلی صادرات چین به انجام وظیفه بپردازد. تجربه و شناخت این تحول در شهر گوانجو برای هر بیننده ای شگفت انگیز خواهد بود. با چکاوک همراه باشید تا در ادامه ببینید چه جاذبه ها و کارهای هیجان انگیزی در گوانجو در انتظار شماست.

محله های جدید گوانجو

محله های جدید گوانجور مانند لی اده Liede و شهرک جدید ژو جیانگ Zhujiang New Town امروزه به عنوان مناطق اصلی توریستی شهر شناخته شده و گردشگران خارجی زیادی در این مناطق دیده می شوند. این بخش ها همچنین از نظر اقتصادی نیز نقش مهمی در شهر گوانجو ایفا می کنند. دیدن این مناطق جدید و ساخته شده بر مبنای فرهنگ غربی نمی تواند تصور دقیقی از شرایط زندگی مردم چین و شهر گوانگ زو به شما بدهد، در عوض توصیه می کنیم برای دیدن فرهنگ غنی و اصیل چینی به میدان های ژو Square Haizhu رفته و تجربه جذابی از فرهنگ چین داشته باشید.

محبه های جدید گوانجو

منطقه One link Plaza

منطقه One link Plaza به عنوان مرکز خرید مشهور شهر شناخته می شود که بیشتر گردشگران و مردم شهر، خرید های خود را در این منطقه انجام می دهند. در فاصله کمی از این میدان، کلیسای جامع کاتولیک شهر با عنوان Sacred Heart Catholic Cathedral قرار دارد که با پیشینه ای ۱۵۰ ساله، به عنوان یکی از آثار تاریخی شهر شناخته می شود. این بنا با سنگ گرانیت و در سبک گوتیک Gothic style ساخته شده است. دیدن این بنای تاریخی می تواند برای هرگردشگری جذاب بوده و روزهای یکشنبه برای ورود به آن نیاز به خرید بلیط و پرداخت هزینه نیست.

موزه هنر رد تروی Redtory 

این موزه مجموعه ای از آثار هنری ارزشمندی است که در یک ساختمان بسیار قدیمی و بازسازی شده قرار دارند. این ساختمان در گذشته یک کارخانه ساخت قوطی های کنسرو بوده و بازدید از آن مانند بیشتر موزه های شهر رایگان است. این موزه در مساحتی بالغ بر ۱۷۰ هزار متر مربع ساخته شده و به همین دلیل در داخل آن به بازدید کنندگان برای گشت و گذار در بخش های مختلف موزه،دوچرخه ارائه می‌شود. این منطقه، جزو محله های نسبتا جدید شهر محسوب شده و موزه رد تروی در سال ۲۰۰۹ میلادی افتتاح شد. در این مجموعه چندین رستوران نیز قرار دارند که شما می توانید در زمان طولانی بازدید از آثار هنری موجود، از آن ها استفاده کرده و در زمان خود صرفه جوئی کنید. اگر شما جز علاقه مندان دنیای هنر محسوب می شود، بازدید از موزه فوق می تواندیکی از بهترین پیشنهاد ها در سفر شما به شهر گوانجو باشد.

موزه ردتوی

بزرگترین مراکز خرید جهان

تا چندی پیش در بخش جدید شهر گوانجو هیچ چیز خارق العاده و خاصی وجود نداشت اما به تازگی یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان به همراه یک آسمان خراش بسیار بلند در شهرک جدید ژوجیانگ ساخته شده اند که دیدن آن برای گردشگران می تواند جذاب باشد. از دیگر ابنیه جالب توجه در این بخش از شهر نیز می توان به ساختمان سرمایه گذاری بین المللیInternational Finance Center اشاره کرد که با ارتفاع ۴۴۰ متر و نمای سیاه رنگ خود، جلوه ای ویزه به شهر بخشیده است.در اطراف آسمان خراش شهرک جدید ژو جیانگ دیدنی های بسیار زیادی وجود دارد، یکی از آن ها موزه گوانگ دونگ Guangdong محسوب می شود که بازدید از آن رایگان بوده و در کنار کتابخانه شهر واقع شده است. علاقه مندان به اپرا نیز می توانند به سالن اپرایی که دقیقا رو به روی این مجموعه قرار دارد رفته و از نمایش های هنری و ساختمان زیبای آن لذت ببرند.

بزرگترین مراکز خرید

پارک یوئه ژیو Yuexiu

این پارک بزرگ ترین پارک شهر گوانجو محسوب شده و محل خوبی برای فرار از ازدحام جمعیت در شهر به شمار می رود. این پارک در محدوده منطقه کوهستانی یوئه ژیو قرار داشته و در آن دریاچه زیبائی وجود دارد که می توان روی سطح آن با قایق های پدالی که با قیمت بسیار ارزانی کرایه داده می شوند به گشت و گذار پرداخت. دسترسی به این پارک از طریق مترو بسیار آسان بوده و این پارک دارای ایستگاه متروی مختص به خود است. موزه گوانجو نیز در این پارک قرار داشته و شما می توانید علاوه بر بازدید از پارک، به این موزه نیز سری بزنید. در این موزه، آثار تاریخی شهر به نمایش گذاشته شده و شما می توانید اطلاعات ارزشمندی از تاریخ ۲ هزار ساله گوانگ ژو به دست آورید. سمبل رسمی و شناخته شده شهر گوانگ ژو نیز در کوهستان یوئه ژیو قرار دارد که شامل پنج مجسمه قوچ می‌شود. این مجسمه زیبا از سنگ ساخته شده و بر پایه یک داستان ۲ هزار ساله که به چگونگی شکل گیری شهر اشاره دارد، طراحی شده است. بر اساس این داستان باستانی؛ گوانجو شهر قوچ ها محسوب شده و این مجسمه یازده متری امروزه به عنوان نماد شهر مورد توجه علاقه مندان مختلفی است که با آن سلفی می‌گیرند.